whatsapp
Taksicilerden Zeytin Dalı Harekatı’na destek… – İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası

Taksicilerden Zeytin Dalı Harekatı’na destek…

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın girişimiyle Zeytin Dalı Harekatı’na destek için taksi durakları ve araçlara Türk bayrakları asıldı
İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla kent genelindeki yaklaşık 250 taksi durağına ve 2 bin 833 araca Türk bayrakları astı.

 

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Celil Anık, , taksici esnafının ülkesi, devleti ve bayrağına olan sevgisini göstermenin zamanının geldiğini düşündüklerini belirtti.

Zeytin Dalı Harekatı’na verdikleri desteği göstermek istediklerini aktaran Anık, “Türk milleti asker doğdu, asker ölür. Gerekirse arabalarımızla Afrin sınırına kadar gideriz. Biz Türk milletinin bölünmez bir bütün olduğunu düşünüyoruz. Bugünlerde de birlik ve beraberlik içinde hareket etmeliyiz.” dedi.

 

Kendisinin de Kıbrıs gazisi olduğunu, sınır güvenliğinin ne demek olduğunu iyi bildiğini söyleyen Anık, tüm arkadaşlarının harekatta görev almaya hazır olduğunu söyledi.

 

Taksici Fahri Altındağ da kalplerinin Mehmetçik’le bir attığını belirterek, “Allah askerimize güç kuvvet versin. Askerimiz orada mahsur kalan insanların yardımına gitti. Ülke olarak tek amacımız kendi toprak bütünlüğümüzü korumaktır.” dedi.

 

Araçlarına Türk bayrakları asan taksiciler, daha sonra konvoy eşliğinde kendi dolaştı.