whatsapp
Zehir avı – İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası

Zehir avı

İzmir Emniyet Müdürlüğü ile İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, uyuşturucuyla mücadelede el ele verdi… Zehir satıcılarının tespit edilmesinde, taksiciler de Narkotik polisi gibi hareket edecek. Şoförler bu amaçla eğitiliyor…

 

İzmir Emniyet Müdürlüğü ile İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, daha huzurlu ve güvenli bir toplum için örnek işbirliğine imza atıyor. Suçla ve suçlularla mücadelede taksicilerin polise destek olması hedefleniyor. Bu amaçla da şoförler farklı alanlarda eğitime alınıyor.

Bu işbirliğinin biri de narkotik alanında gerçekleştiriliyor. Gençleri zehir batağına çekmek isteyen uyuşturucu satıcılarının taksileri kullandıklarında tespit edilerek yakalanması planlanıyor. İzmir Narkotik Şube Müdürlüğü uzmanları, bir zehir tacirinin nasıl anlaşılabileceğine ilişkin şoförleri detaylı olarak bilgilendiriyor.

Her uyuşturucu kullanıcısının potansiyel satıcı olduğuna, her satıcının da mutlaka bağımlılığının bulunduğuna dikkat çekiliyor. Uyuşturucu kullananların fiziksel görünümleri ile sergiledikleri davranış bozuklukları örneklerle anlatılıyor. Bu kişilerin şehir içinde dikkat çekmeden bir yerden başka bir yere ulaşmak için taksileri tercih edebildiğine dikkat çekiliyor. Böyle durumlarda özel iletişim kanalları aracılığıyla Emniyet’e haber verilmesi isteniyor.

 

Anık: Biz hazırız

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanvekili, İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, her taksicinin bir Narkotik polisi duyarlılığında hareket edeceğini söylüyor. Anık, “Gençlerimizi uyuşturucu bataklığına sürükleyerek geleceğimizi zehirleyenlere karşı üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Tüm esnaf arkadaşlarımın bu konuya hassasiyetle yaklaşacağına ve eğitimlerde öğrendiklerinin ışığında uyuşturucuyla mücadelede polisimize destek olacaklarına yürekten inanıyorum” diyor.