Taksilere ‘korona’ kalkanı

İZMİR’DEKİ TAKSİLER KORONAVİRÜS RİSKİNE KARŞI 25 GÜN KORUMA SAĞLAYAN KİMYASALLARLA DEZENFEKTE EDİLİYOR. İZMİR ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ESNAF ODASI BAŞKANI CELİL ANIK, “HASTALIKTAN KORUNMAK İÇİN HİJYEN KURALLARINA UYULMASI YÖNÜNDE DE ÜYELERİMİZİ BİLGİLENDİRİYORUZ” DİYOR…

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs tehdidine karşı İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası da harekete geçti. İzmir’deki taksiler 25 gün etkili özel ilaçlar ile dezenfekte ediliyor. Sağlıklı ve güvenli yolculuk ortamı sağlanan taksilere “Bu araca virüs ve bakteri dezenfektasyon işlemi uygulanmıştır” yazılı çıkartma yapıştırılıyor.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Celil Anık, koronavirüs Türkiye’de görülmeden önce hazırlıklara başladıklarını açıkladı. Anık, Sağlık Bakanlığı onaylı, insan sağlığına zararsız özel kimyasallar kullanarak taksilerin dezenfekte edildiğini dile getirdi, şu bilgileri verdi:

Tüm tedbirler alındı

“Aldığımız tedbirler bununla sınırlı değil. İnsandan insana bulaşma riski yüksek bu hastalıktan korunmayı sağlayan hijyen kurallarına uyulması için de üyelerimizi bilgilendiriyoruz. Ayrıca her gün çok sayıda kişiye hizmet sunduğumuz birimlerimizde de ilaçlama gerçekleştirdik. Bu tedbirler sayesinde hastalığın en az zararla atlatılmasını temenni ediyoruz.”